Witam. Jeśli trafiłeś tutaj to cieszę się bardzo i mam nadzieję, że przekonam Cię do skorzystania z moich usług. Poniżej znajduję się poglądowy schemat etapów prac, jakie będę miał przyjemność wykonać podczas ewentualnego zlecenia. Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na punkt.2, a dowiesz się, dlaczego warto zostać, przy NS-Studio i co wyróżnia mnie na tle innych.

1

Spotkanie

Jak każda współpraca, powinna rozpocząć się od lepszego poznania. Proponuję zazwyczaj spotkanie "face to face" przy kawie w wybranym przez Klienta miejscu. Gdy przeszkodą jest jednak zbyt duża odległość, nie ma problemu, wszelkie ustalenia i oczekiwania, co do strony, możemy rozwiązać drogą e-mailową lub telefoniczną.

Na początku słucham uważnie Klienta, poznaję branże, wstępne ustalenia co do strony. To właśnie teraz w głowie zarysowuję mi się wstępny konspekt graficzny witryny. Z mojej strony, informuję czy wszystkie oczekiwania Klienta uda mi się spełnić czy też mogę zaproponować inne rozwiązania alternatywne. Ustalamy terminy prac oraz kolejne etapy naszej współpracy.

 

Konspekt graficzny

Największą przyjemność czerpię z budowy strony "od zera", tj. szkic na papierze, projekt graficzny, programowanie i końcowe uruchomienie serwisu. Jeśli Klient posiada już pewne elementy identyfikujące firmę np. wizytówki, logo, to o takie materiały zawsze chętnie proszę. Na ich podstawie, łatwiej jest zaprojektować stronę internetową, która nie będzie odbiegać stylem od pozostałych elementów reklamowych a stali Klienci, łatwo zidentyfikują firmę w sieci. Oczywiście na prośbę Klienta, mogę wykonać wszystkie wspomniane wyżej elementy od nowa.

Wykonanie konspektu nie trwa dłużej niż tydzień i gotowe rozwiązanie przesyłam Klientowi. Tu następuję akceptacja projektu lub ewentualne uwagi i korekty. Mogę też zaproponować nowy konspekt, gdy pierwotny całkowicie nie przypadł do gustu. Działam tak długo, aż znajdziemy ostateczne, satysfakcjonujące rozwiązanie, co jest niewątpliwą zaletą NS-Studio.

Na tym etapie, bez żadnych zobowiązań, możesz Drogi Kliencie zrezygnować z usług NS-Studio. Zaleta ogromna, bo przecież warto zobaczyć graficzną propozycję nowej strony nie ponosząc żadnych koszów.

Po pozytywnej akceptacji projektu, przesyłam wstępną wycenę i czekam na jej zatwierdzenie. Jesteś nadal z NS-Studio? To działamy dalej.

2

 

3

Programowanie

Na tym etapie wykonuje programowanie szkieletu strony. Zakładam konta użytkowników, definiuje podstrony wypełniając je przykładowym tekstem, podstawiam grafikę z zaakceptowanego konspektu graficznego. Pozostaję w kontakcie z Klientem, na bieżąco informując o postępach prac lub ewentualnych drobnych zmianach w budowie strony.

 

Testy i poprawki

<

Gotową stronę umieszczam na serwerze testowym, gdzie Klient przez okres dwóch tygodni testuję poprawność jej działania. Wszelkie błędy wskazane przez Klienta, staram się na bieżąco naprawiać.

4

 

5

Oddanie witryny i rozliczenie

To już ostatni etap przed pojawieniem się naszego nowego serwisu w sieci. Po testach i poprawkach, finalną stronę umieszczam na serwerze wskazanym przez Klienta lub własnym. Z chwilą prawidłowego uruchomienia witryny, przesyłam szczegółową instrukcję obsługi (plik pdf lub doc) oraz następuję rozliczenie finansowe za całość prac, w sposób ustalony na pierwszym spotkaniu.

Przez cały okres istnienia serwisu jestem do dyspozycji Klienta i służę pomocą.

To już wszystko. Mama nadzieję, że uruchomiona właśnie strona, spełnia oczekiwania Klienta, cieszy oczy Odwiedzających i poszerza dobrą opinię NS-Studio na świecie.